jóga

naše vlastní

TĚLO

spojeni 

JEDNODUŠE 

MYSL

DUŠE

ŽIVOT

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom

„Jednoduchost je pokročilá lekce.“

             —  Sri Chinmoy indický spisovatel a guru 1931 - 2007

„Nikdy se neměním, jednoduše se jen stávám

více sama sebou.“

Kromě jógy a budhistického učení je mi velkou inspirací i moudrost indiánských šamanů,  nebo současný soubor genových klíčů (R.Rudd), neuvěřitelného propojení zákonitostí a moudrosti mnoha systémů do práce vlastní osobní kontemplace, objevující roviny mysli, srdce a vědomí v kvalitách rozdílných vibrací. Zvědomováním si těchto různých kvalit ve svých životech, se postupně naše vnímání proměňuje tou nejniternější a nejosobnější cestou.

4 VHLEDY.png
Kasperky jogova inspirace.jpg

sobota 2.října 2021

9:00 - 15:00

sportovní hala KH

Inspirace v podobě tří různých přístupů, tří lektorek. Nabídneme ukázku toho jak vnímáme a jak předáváme jógu my, čím nás samotné obohacuje a jak ji sdílíme. Zároveň chceme akcí zdůraznit jedinečnost každého, učitele, žáka, ale i přístupu nebo praktiky a důležitost vlastního objevování a zakoušení.

Už se moc těším! Na Petru i na Lucii (Jóga Šumava, organizátor akce) a na vás všechny, kdo přijdete!

první ze série workshopů JEDNODUŠE V POHYBU se bude věnovat jógové rozcvičce. Ukážeme si, jak propojit přístup funkčního pohybu s moudrostí jógy a jak je smysluplně využít pro sebe, s ohledem na své možnosti.  Vyzkoušíme si, jak jednoduše můžeme  vidět pohyblivost svého těla a jak začlenit pohyb do svých životů postupně, smysluplně a nenásilně. Součástí kurzu budou podklady s jednotlivými inspiračními cviky, díky kterým můžeme v krátkém čase vidět velké pokroky ...:-)

 

O MNĚ

A pak skoro současně přišly do mého života tři velcí „průvodci“, kteří začali postupně proměňovat a propojovat vše, co jsem do té doby znala.

 

Funkční vědomý pohyb (Ido Portal, Cecily Milne, Andrea Spina aj.) mě učaroval při práci s fyzickým tělem i vnímavostí samotnou. Poznávání jednotlivých částí těla, aktivního rozsahu, jednoduché a snadné zapojení svalů (které při mé hypermobilitě leckdy raději odpočívaly...:-) ), ale zároveň i mnohem hlubší a snazší práce s mou pozorností a vnímáním. jenž díky odděleným pohybům dostalo dostatek prostoru a přesného zaměření.  Mé tělo přestalo bolet a o co víc jsem si s ním tímto způsobem „hrála“, tím více mé vnímání přitahovala mysl a touha nahlédnout do tajů jejího fungování... Našlo si mě nějak samo:-) učení a meditační přístupy , vycházející z tibetského budhismu - tzv. neduální meditace. Loch Kelly, který jí úžasně v této době předává západu ve slovech nám bližších,  jí také nazývá "effrotless mindfulness"  (bezúsilná... jednoduchá...:-))  Oslovilo mne,  Oslovilo mne, jak lze prožívat svou mysl, bez toho aniž bych ji musela potlačovat nebo se v jejích výtvorech ztrácet. A to jak využít tyto naše vlastní prožitky i během dne, nejen na meditačním polštáři, v každodenním životě, nejen na cestě za osvícením.

Průvodcem třetím, nejkomplexnějším, se mi staly Genové klíče, až neuvěřitelné a živé poselství spojené do systému osobní a niterné práce, za jehož zrodem stojí anglický mystik, filosof a básník Richard Rudd. Jeho síla tkví v úžasném propojení zákonitostí a moudrosti mnoha systémů (včetně té jógové) do jednoduché vlastní práce osobní denní kontemplace, která směřuje k poznání a prožití naší dharmy - našeho životního záměru a naplnění. 

Snímek obrazovky 2022-03-29 v 14.18_edited.jpg

jemnost

​       blog - zamyšlení a inspirace

 • jak pracovat s tématem v lekci i v každodenním životě

 • jak díky tématu objevovat roviny těla, mysli a srdce

KOBRA

jemnost v nacítění a propojení, přiměřené úsilí

pohyblivost hrudníku, otvírání a ZÁKLONY

chcete dostávat upozornění na nový článek? Spojme se po emailu

blog 

logo KRUHY jednoduše_edited.png

= naučit se vnímat rozdělené a propojené pohyby jednotlivých úseků naší páteře: krční, hrudní a bederní  

 • KRK - krční páteř   

  • můžeme pohybovat do všech směrů

  • reaguje na postavení hrudníku i pánve

  • tzv.  vyrovnávač

 • HRUDNÍK - hrudní páteř  

  • může se předklánět, zaklánět, uklánět i rotovat

  • reaguje na postavení pánve

  • často oslaben zatuhnutím lopatek a horních zad i ramenních kloubů

 • BEDRA - bederní páteř + PÁNEV

  • pohyb beder přímo napojen na pohyb PÁNVE

  • nejmenší rozsah v rotaci ze všech tří částí

  • často velmi přetížená oblast, kompenzuje nefunkční postavení pánve, nepohyblivé kyčle a svaly nohou, i nepohyblivý hrudník